Caruthers

District Fair

 

September 26 - 29, 2018


Updated April 2018

2018 PARADE RESULTS


FLOAT, COMMERCIAL          1st Trophy  -  Riverdale Spring Festival
                                                2nd Trophy - Extreme Motion Dance Studio
                                                3rd Trophy - Caruthers Nutrition


FLOAT, ORGANIZATION        1st Trophy ($70) - Caruthers Chamber of Commerce
                                                2nd Trophy ($50) - Caruthers Church of the Nazarene
                                               3rd Trophy ($40) - Caruthers FFA


CAR, DECORATED                1st Trophy - Raisin Admin Committee
                                                2nd Trophy - Oscar Garcia - County Auditor
                                                3rd Trophy - Buddy Mendes


CAR, NOVELTY                      1st Trophy - 


CAR, VINTAGE                       1st Trophy - Caruthers Lions
                                                2nd Trophy - Billl Phillips
                                                3rd Trophy - Campbell Girls


CAR, MODIFIED                     1st Trophy - Mark Workentine - To Honor Stan Qualls
                                                2nd Trophy - Ed Dena's Ajuto Center
                                                3rd Trophy -


MAJORETTE, JUNIOR           1st Trophy ($70) - Leveda Payne
                                                2nd Trophy ($50) - Ciaira Hicks


BAND, ELEMENTARY            1st Trophy ($125) - Ridgeview Raptor Band 
                                                2nd Trophy ($75) - Caruthers Middle School Band
                                                3rd Trophy ($65) - Riverdale Elementary School Band


BAND, HIGH SCHOOL           1st Trophy ($125) - Washington Union High Band
                                                2nd Trophy ($75) - Kerman High School Band
                                                3rd Trophy - ($65) - Mendota High School Band


HORSES, SENIOR                
MATCHED PAIR                     1st Trophy - Gia & Francesca Lopez


HORSES, SENIOR MALE      
RIDER, FANCY                       1st Trophy - 


HORSES, SENIOR LADY
RIDER, WESTERN                       1st Trophy - Desiree Uzzell


HORSES, SENIOR MALE
RIDER, WESTERN                 1st Trophy - Los Caballeros


HORSES, GIRL RIDER
FANCY                                     1st Trophy - Angeline Barreto


HORSES, GIRL RIDER
WESTERN                              1st Trophy - Brylen Breck


HORSES, BEST
MOUNTED GROUP                1st Trophy - United Cowboys of Raisin City


HORSES, NOVELTY
EQUESTRIAN                         1st Trophy -